Ūdens − dzīvības pamats

 
Kāpēc ik dienu organismam nepieciešams ūdens?

1. Ūdens un svars. Ļoti bieži ar izsalkuma sajūtu organisms paziņo par ūdens trūkumu. Jāiemācās saprast patieso savu sajūtu nozīmi! Tā kā miesa sastāv 70% no ūdens, mūsu ikdienas ēdienkartē jāievēro ūdens un ēdiena attiecības (70% – ūdens, 30% – ēdiens). Dzerot labu ūdeni pareizā laikā un daudzumā, var nomest lieko svaru bez īpašām diētām. Kļūda ir tā, ka esam ieraduši aizstāt ūdeni ar kalorijām bagātiem ēdieniem – sula, tēja, kafija, kvass, limonāde, alkohols… Dzerot ūdeni ar minerālu kompozīciju Coral – Mine, izzūd tūskas, tai skaitā slēptās. Tūskai pārejot – svars būtiski samazinās.

2. Ūdens un sirds veselība. Atbilstošas kvalitātes un pietiekamā daudzumā lietots ūdens – samazina sirdslēkmju un insultu iespējamību. Ūdens aizsargā smadzeņu artērijas no aizsērēšanās. Pētījumi sešu gadu garumā rāda, ka cilvēks ikdienas izdzerot 6 glāzes dzīva ūdens, par 41% mazāk pakļauts sirdstriekai, nekā tas, kurš izdzer 2 glāzes.

3. Ūdens un enerģija. Pat neliela organisma atūdeņošanās (1 – 2% no kopējās ķermeņa masas) jums var likt izjust nogurumu. Sajūta, ka gribas dzert nozīmē to, ka atūdeņošanās jau notiek. Tas izpaužas kā nogurums un muskuļu vājums. Ūdens uzlādē barību ar enerģiju un nodrošina normālu vielmaiņu. Barībai bez ūdens vispār nav enerģētiskās vērtības.

4. Ūdens un galvassāpes. Sāpju iemesls var būt skābju palielināšanās organismā, jo tā ir viena no atūdeņošanās pazīmēm. Ūdens katrā ķermeņa šūnā ražo (ģenerē) elektrisko un magnētisko enerģiju. Tas ir pamats kvalitatīvai smadzeņu darbībai, tajā skaitā domāšanai. Visbiežākais galvassāpju iemesls – smadzenēm trūkst skābekļa.

5. Ūdens un veselīga āda. Ūdens padara ādu gludu, neļaujot tai izžūt un aizkavējot novecošanos. Ūdens rada spožumu acīs. Ūdens attīra ādu. Kolīdz ieviesīsi paradumu dzert kvalitatīvu ūdeni pietiekamā daudzumā, visai drīz pamanīsi atšķirību. Kosmētiskie līdzekļi ir balstīti uz ādas mitrināšanu no ārpuses. Taču āda nedzer – tā ir jāpadzirda no iekšpuses padzirdot visas šūnas un ādas slāņus!

6. Ūdens un gremošanas darbība. Ūdens ir galvenais visu veidu barības un minerālu šķīdinātājs. Sadala barību sīkās daļiņās, nodrošina vielmaiņas un barības uzsūkšanās procesus. Ūdens paaugstina spēju uzņemt barībā esošās – dzīvībai svarīgās vielas un nodrošina visu šo vielu nogādāšanu šūnā. Silts, sārmains ūdens – pats labākais līdzeklis pret aizcietējumiem.

7. Ūdens un organisma attīrīšana. Ūdens ir vienīgais toksisko un kaitīgo vielu izvadītājs no organisma. Dzerot dzīvu, negatīvi lādētu, viegli sārmainu ūdeni, attīrās ne tikai orgāni – nieres, aknas, āda…, bet pat šūnas un starpšūnu šķidrums.

8. Ūdens un audzēji. Jau 1936. gadā diženais vācu bioķīmiķis un fiziologs Otto Varburgs saņēma Nobela prēmiju par zinātnisko atklājumu, ka vēža šūnas attīstās vienīgi skābā vidē. Sārmains ūdens (piemēram Coral – Mine) ir lielisks un lēts audzēju profilakses līdzeklis.

9. Ūdens un sports. Organisma atūdeņošanās ir nopietns šķērslis sportiskām aktivitātēm. Lielas fiziskās slodzes izraisītais vispārējais nogurums, būtiski samazina koncentrēšanās spējas. Izdzerot pāris glāzes dzīva – viegli sārmaina ūdens pirms treniņa, nodrošinām sevi ar enerģiju, samazinot traumatismu un saglabājot veselību.

 

Sekas kvalitatīva ūdens trūkumam organismā:
  1. Liekais svars – sākas vielmaiņas traucējumi.
  2. Katarakta – acs kristāla atūdeņošanās.
  3. Dedzināšana kuņģī – nemēdz būt daudz skābes, ir tikai par maz ūdens, lai šo skābi atšķaidītu.
  4. Bieza žults, žultsakmeņi – jebko, kas sabiezē, vispirms ir jāatšķaida.
  5. Sausa āda, sausi mati, trausli nagi – visam, kas ir sauss, var līdzēt ūdens.
  6. Akmeņi, smiltis nierēs, podagra – jebkuras sāļu izmaiņas (diatēze), paaugstināta sāļu koncentrācija, trūkst ūdens, lai šos sāļus izkausētu.
  7. Depresija, hronisks nogurums – rodas vienīgi pieskābinātā, atūdeņotā organismā. Sārmaina vide nodrošina ūdens cirkulāciju un skābekli smadzenēm, kā arī visam organismam.
  8. Visas slimības no sērijas – kauli krakšķ, locītavas čīkst, stīvums – sāļu nogulsnes – nav pietiekami ūdens. Čīkst un krakšķ tikai sausi koki.
  9. Išēmija – traucēta orgānu apgāde ar uzturvielām. Uzturvielas šūnas saņem caur ūdeni. Vienīgi slapja šūna spēj uzņemt barības vielas.
  10. Jebkuri vēdera izejas traucējumi – par maz ūdens, zarnu masas sausas, sacietējušas.
  11. Paaugstināts asinsspiediens – sabiezējušas asinis, kuras plūsmu pa organismu sirdij ļoti grūti nodrošināt. Rezultātā ceļas asinsspiediens.

 

Regulāri visas dienas laikā dzerts tīrs, svaigs, dzīvs un sārmains ūdens − 30 ml uz vienu cilvēka svara kilogramu ir veselības pamatu pamats!