1.solis – Ūdens
Ūdens ir nepieciešams katrai mūsu organisma šūnai. Bērniņš piedzimstot 90 % sastāv no ūdens, pieaudzis cilvēks − 70%. Cilvēka intelekta vadības centrs – galvas smadzenes 90% sastāv no ūdens un tās ir ļoti jūtīgas pret atūdeņošanos.
Ar gadiem ūdens saturs organismā samazinās līdz 60-65%. Līdz ar to varam secināt, ka cilvēka novecošanās saistīta ar izžūšanu − ūdens zudumu organismā gan ārīgi gan iekšķīgi visā starpšūnu šķidrumā.
Ūdens loma mūsu dzīvē ir ļoti milzīga, ņemot vērā to, ka visi metaboliskie procesi organismā notiek tieši pateicoties ūdenim.
Asinis, limfa, starpšūnu šķidrums, siekalas, sviedri, kuņģa sula, žults, urīns – tas viss ir ūdens ar tajā izšķīdušiem minerālsāļiem.
Pastāvīga šķidruma apmaiņa, tāpat kā pastāvīga sāļu koncentrācija to sastāvā, notur ūdens-sāls līdzsvaru organisma iekšējā vidē, nodrošina derīgo vielu piegādi visām šūnām, palielina enerģijas rezerves, palīdz ātri izvadīt organisma darbības rezultātā radušos blakusproduktus un paātrina organisma atjaunošanos.
Kafija, tēja, sulas, gāzēti dzērieni vai alkoholiskie dzērieni nevar aizvietot ūdeni, ņemot vērā to, ka tajos ir dažādas aromātiskas vielas, krāsvielas, dažādas piedevas. Tie lielākoties izraisa organisma atūdeņošanos nevis veicina ūdens uzsūkšanos.
Tieši tādēļ pietiekošā daudzumā lietots kvalitatīvs (dzīvs) ūdens ir viens no galvenajiem organisma funkcionēšanas nosacījumiem un veselības uzturēšanas un atjaunošanas pamatelementiem !
Video – Kāpēc uz cik dzert ? Inna Meļņičuk (5 min.krievu val.) http://youtu.be/yXpEndWjBZw
Kur ņemt kvalitatīvu ūdeni ? Tikt galā ar šo uzdevumu mums palīdz dabiskā koraļļu minerālvielu kompozīcija „Coral-Mine”, kura uzlabo gandrīz visas ūdens fizikāli-ķīmiskās īpašības, papildina ūdeni ar minerālsāļu kompleksu, kas nepieciešams dzīvībai svarīgu orgānu un sistēmu darbībai, normalizē skābju-sārmu (PH) līdzsvaru un atveseļo organismu.
Tātad, 1.SOLIS – ŪDENS. Veicam sākotnējo organisma attīrīšanu ar dzīvu ūdeni. Tas nozīmē – iemācāmies dzert pareizu ūdeni pareizā daudzumā KATRU DIENU.
Ūdens dzeršanas nosacījumi:1. Ūdens patēriņa fizioloģiskā norma ir 30 ml/uz vienu cilvēka masas kilogramu diennaktī. 2. Ūdens daudzumu līdz dienas normai palielinām pamazām (īpaši lēnām sākt tiem, kas pirms tam ūdeni lietojuši maz)! Sākam ar 2-3 glāzēm dienā un skatāmies kā uzvedās nieres. Ja tās ir netīras, sākumā iespējama ūdens aizture organismā. 3. Dzert tukšā dūšā (ne vēlāk kā 20 minūtes pirms ēšanas un ne ātrāk kā 2-3 stundas pēc ēšanas). Kādēļ ? Ūdens organismā uzsūcas no zarnām. Ja kuņģī ir kaut viens ābols, ūdens līdz zarnām nenonāk līdz tas netiek pārstrādāts. Sārmains ūdens traucē pārtikas pārstrādei, jo neitralizē skābi, kas piedalās gremošanas procesā. Ēšanas laikā labāk nedzert vispār vai arī pavisam nedaudz skābus dzērienus (tēju, morsus…). Tas tādēļ, ka kuņģī ir vieta tikai 350 gramiem pārtikas. Ja vēl virsū uzdzeram 300 ml šķidruma…! 4. Starp ēdienreizēm uzkost nav veselīgi, jo vismaz 3 x dienā kuņģim jābūt tukšam, kas dod iespēju uzņemt ūdeni, izskalot zarnas un atļaut kuņģim atpūsties. 5. Vislabāk ūdeni uzglabāt stikla traukā, kuru apsegt ar dvielīti (izdzert vēlams dienas laikā (maksimums 2 dienu).
Ūdens pagatavošana.
Ielikt 1 paciņu Coral-Mine 1,5 l dzeramā ūdens. Ļaut pastāvēt 5 minūtes, samaisīt (maisīšanai nelietot dzelzs priekšmetu – koka, plastmasas vai stikla) un jūs iegūstat minerālvielām bagātu ūdeni ar brīnumainām īpašībām !
No kādiem dzērieniem jāizvairās?
Jebkādi nedabīgi saldināti dzērieni (sulas pakās utt.), šķīstošā kafija, tējas no paciņām (tajās ir ķīmiskas krāsvielas), gāzēti minerālūdeņi.
Seko mums līdzi: